AKTUALITY - ZAJÍMAVOSTI

Seznam aktualit:

Pražská šunka

Historie pražské šunky se začala psát už v polovině 19. století. Ne že by předtím v našich končinách šunku neznali, vyráběli ji ale jinak. Do té doby uzenáři zpravidla kýtu vykostili, rozdělili na tři části, nasolili ji a naložili do láku. Pak ovařili a lehce zaudili, nebo naopak.

Ovšem jen do té doby, než vstoupil na scénu první hrdina pražské šunky: řezník a uzenář František Zvěřina se svou ženou Františkou.

Pan František Zvěřina měl uzenářství v Celetné ulici. A jednou dostal skvělý nápad, který posunul šunku zase o kus dál. Co takhle naložit do láku celé vepřové kýty, žádné vykosťování, žádné krájení, kdepak. Pět šest týdnů je nechat v dubových kádích odležet, čas od času přeskládat… Pak je osušit, vyudit, uvařit a zchladit. To by mohla být velká dobrota, nebo ne? A tak to zkusil a povedlo se.

A věříme, že Vám zachutná i naše Pražská šunka.

Farmářský špek

Farmářský domácí špek je naše specialita, která si k vám našla rychle cestu, víte že ho na 10-14 dní nasucho nakládáme a pak 6-7 hodin udíme studeným kouřem.

Na výrobu 100 g této lahůdky je použito 125 g vepřového masa a je bez alergenů a glutamátu. Doporučujeme si ho nechat nakrájet a podávat s čerstvým chlebem, je výborný i do špízů, ale úplně nejlepší je samotný.